SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY   22 maja 2022

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.

5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w piątki o godz. 17.40.  Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

7.  W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

ZMIANA CZASU  MSZY ŚWIĘTYCH

DOTYCZY YORKU I HULL

Od (24 kwietnia) Msza św. w

Hull odbywać się będzie o godz. 12.45.

w  Yorku  o godz. 15.15 (zamiana z soboty na niedzielę)

Wszystkich pragnących dołączyć do Róży Żywego Różańca proszę o  kontakt z Pawłem tel. 07845138680

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII

Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie . Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –   najbliższy kurs przedmałżeński w październiku.

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – osoby zainteresowane – informacja jesienią.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2023 – Spotkania przygotowujące od października. Zapisy od września

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary  za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe wsparcie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

PCM  HULL :

SORT CODE: 30-94-57

ACCOUNT NUMBER: 02026496

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazuje ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: intencja mszalna. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, gift aid. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia.

Wszystkim osobom, które wspierają finansowo naszą Wspólnotę parafialną składam serdeczne Bóg zapłać!!!

Msze Święte na żywo po polsku – Msza onlineMsza online

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz