Ogłoszenia Parafialne

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

01.10.2023

.

1. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w piątek o godz. 17.30,  i w niedzielę 20 min. przed Mszą św.. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

2. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

3. W środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

4. W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

5. W sobotę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

6. W najbliższy piątek po Mszy św. rozpoczynają się spotkania kandydatów do bierzmowania, a w sobotę o godz.14.30 rozpoczynają się zajęcia przygotowujące dzieci do I-wszej komunii św. w przyszłym roku.

7. Trwają zapisy na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się 21  października (sobota) o godz. 17.00.

8 . Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Bardzo proszę o zabranie kartek i wypisanie drukowanymi literami imion swoich zmarłych i zwrócenie kartek do końca miesiąca. Modlić się będziemy za zmarłych z wypominek wyczytując ich imiona podczas niedzielnych Mszy św. w miesiącu listopadzie. Ponadto za wszystkich zmarłych w listopadzie zostanie odprawionych 5 Mszy św. Ofiary składane z racji wypominek przeznaczone są na kształcenie nowych księży wyjeżdzających do pracy wśród Polaków za granicą.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary  za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe wsparcie Naszej Parafii.

 Dane bankowe parafii:

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

THE POLISH CATHOLIC MISSION:

SORT CODE: 20-06-10

ACCOUNT NUMBER: 43188620

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz