ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Parafia Ojców Paulinów na Bachledówce

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                    

25 lutego 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

3. W piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.30 – nabożeństwo  Drogi Krzyżowej.

4. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam 20 min przed Mszą św. niedzielną na  Gorzkie Żale natomiast w piątki w Hull na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

5. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 1 i 2 marca. Pierwsze spotkanie o godz. 19.00 na plebanii. Zainteresowanych proszę o zapisanie się na kurs do dnia rozpoczęcia.

6. Kolejne spotkanie dzieci komunijnych 2 marca o godz. 14.30.

7. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniam o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecam miłosierdziu Bożemu…

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII

Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie .

Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –   najbliższy kurs przedmałżeński 1 i 2 marca. Można już się zapisywać. Pierwsze spotkanie 01.03 o godz. 19.00

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka.

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – zapisy na jesień.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2024 –  planowana uroczystość 11 maja o godz. 12.00.

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary  za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe wsparcie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

THE POLISH CATHOLIC MISSION:

SORT CODE: 20-06-10

ACCOUNT NUMBER: 43188620

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz