Ogłoszenia Parafialne

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed [i w czasie Mszy Świętych].

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przez ofiarę na drugą tacę można wesprzeć to dzieło materialnie.

3. Serdeczne podziękowanie dla ks. Bogdana Rektora P.M.K. za za udzielenie sakramentu bierzmowania, słowo Boże i posługę w konfesjonale.

4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej w piątki o godz.18.00.  W ten piątek od 17.00 okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi przedświątecznej. Msza św. roratnia z okolicznościowym kazaniem adwentowym. Okazja do spowiedzi również podczas Mszy św. w sobotę i niedzielę.

5. W  zakrystii i przy wyjściu można kupić  katolickie ścienne kalendarze na 2024 rok.  Oraz kartki bożonarodzeniowe i pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

6. Z tyłu kościoła wyłożone są ” Karty Wizyty Duszpasterskiej”. Wszystkich pragnących wizyty kolędowej, bardzo proszę o wypełnienie karty i zwrócenie jej do końca roku. Wszystkie wizyty będą umawiane indywidualnie.

7. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: w środę przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

8. Zapewniam jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o mojej  życzliwości i modlitwie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII

Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie .

Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –   najbliższy kurs przedmałżeński 21-22 października. Zapisy do 15 października.

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – przygotowanie się rozpoczęły 6 października , bierzmowanie odbędzie się 9 grudnia o godz. 15.30

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2024 –  przygotowanie rozpoczęło się 7 października.

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary  za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe wsparcie Naszej Parafii.

 Dane bankowe parafii:

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

THE POLISH CATHOLIC MISSION:

SORT CODE: 20-06-10

ACCOUNT NUMBER: 43188620

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz