XXXIII Niedziela Zwykła 17.XI.2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas  wyczytywania wypominkowych kartek podczas niedzielnych Mszy św.

3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.

4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Instytutu Polskiej Akcji Katolickiej, z tej racji jak co roku odbędzie się druga zbiórka na wsparcie tej organizacji.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer  Gościa Niedzielnego a w nim bohaterka filmu „Nieplanowane” daje świadectwo o swoim nawróceniu. Jest jeszcze do nabycia miesięcznik „Miłujcie Się”.

6. Można nabyć katolickie bożonarodzeniowe kartki świąteczne oraz katolickie kalendarze ścienne ze świętami i imieninami.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• •    18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • •    20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • •    21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • •    22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.