XXIV Niedziela Zwykła     15.09.2019

.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. W nowym roku duszpasterskim w połowie października rozpoczną się przygotowania do I Komunii św. Zapisy na przygotowanie u ks. Proboszcza.

4. Biuro parafialne czynne  w każdy dzień po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Telefon bezpośredni – 07961369284 (ks. Mariusz).

5.  Zmiana adresu e-mail. Nowy adres to: hull@pcmew.org

6. Polecam najnowszy nr  Gościa Niedzielnego.

7. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składam najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Dnia 5 października zapraszamy do uczestnictwa  w Mini Ekstremalny Różaniec więcej informacji w zakładce na stronie startowej.

• Hull. Chętnych, którzy by chcieli pomóc w sprzątaniu kościoła na Boulevardzie w każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszam do zakrystii.
  • Po każdej Mszy św. w kościele St.Vincent’s. Proszę zgłaszać się do zakrystii po Mszy św. do Pana Włodka.

• Adres plebanii i biura parafialnego

• 117 Cottingham Road   HU5 2DH

• Tel.: (01482) 341472