XXIV Niedziela zwykła 13.09.2020

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

4.  I-wsza komunia dzieci odbędzie się w soboty 26 września i 2 października w Hull o godz. 12.00 oraz podczas najbliższych niedzielnych Mszy św.

Rozpoczęły się również zapisy na przyszłoroczną komunię dzieci. Zapisy u księdza Proboszcza.

5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

W tym tygodniu patronują nam:

• •   16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  • •   18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

Link do zapisów na Mszę św. York 20.09.20 ( sobota) godz. 18.30

Wierni uczestnicy we Mszy św obowiązkowo muszą używać maseczek.

Wciąż gorący apel o wsparcie naszej parafii. Dane konta podane na stronie.

Zapisy na Mszę św. w dniu. 19.09.20 sobota i 20.09.20 niedziela .

Link do zapisów na mszę św. w Hull.

Sobota 19.09.20 godz.16.00

Niedziela 20.09.20 godz.13.00

Drodzy Parafianie, nie trzeba nikomu przypominać, że parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Teraz takiej możliwości nie ma. Rok 2020 liczy 53 tygodnie przez ten czas musimy się utrzymać. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Księża nie mogą podejmować żadnej innej pracy zarobkowej. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary za pomocą przelewu bankowego, lub wrzucenie koperty na plebani z napisem „Ofiara na Parafię”jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

Poniżej podaję numery konta:

PCM Hull 30-94-57 02026496

Wszystkim, którzy już złożyli jakąkolwiek ofiarę na utrzymanie naszej wspólnoty, wyrażam moją ogromną wdzięczność za zrozumienie i wsparcie. Bóg Zapłać.

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz

Msze Święte na żywo po polsku – Msza onlineMsza online