Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby.

2. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Bardzo proszę o zabranie kartek i wypisanie drukowanymi literami imion swoich zmarłych i zwrócenie kartek do końca miesiąca. Modlić się będziemy za zmarłych z wypominek wyczytując ich imiona podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. w miesiącu listopadzie. Ponadto za wszystkich zmarłych w listopadzie zostanie odprawionych 10 Mszy św. Ofiary składane z racji wypominek przeznaczone są na kształcenie nowych księży pracujących wśród Polaków za granicą.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Co niedzielę 20 min. przed Mszą św.  wszystkich zapraszam na tę modlitwę.

5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

6. Wszystkich zainteresowanych kursem przedmałżeńskim proszę o bezpośredni kontakt z księdzem Proboszczem.

7. Na prośbę ks. Rektora P.M.K. dziś odbędzie się zbiórka do drugiego koszyczka na pokrycie kosztów funkcjonowania biura Polskiej Misji Katolickiej   w Anglii i Walii.

W tym tygodniu patronują nam:

  • •    20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  • •    22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Od 23 września w Yorku rozpoczęła się kampania polega na tym że będziemy modlić przy centrum aborcyjny, 08:00-20:00 więcej szczegółów w odnośniku: York 40 Dni dla Życia 40 Days for Life

  • .

Link do zapisów na Mszę św. York

24.10.20 ( sobota) godz. 18.30

https://forms.gle/iakAzxvcMMigTJcr5

Link do zapisów na mszę św. w Hull.

Sobota 24.10.20 godz.16.00

https://forms.gle/KUWwCbjmjpTLCvaF6

Niedziela 25.10.20 godz.13.00

https://forms.gle/2n7AipLNJAeBRZv46

Wierni uczestnicy we Mszy św obowiązkowo muszą używać maseczek.

Wciąż gorący apel o wsparcie naszej parafii. Dane konta podane na stronie.

Drodzy Parafianie, nie trzeba nikomu przypominać, że parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Teraz takiej możliwości nie ma. Rok 2020 liczy 53 tygodnie przez ten czas musimy się utrzymać. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Księża nie mogą podejmować żadnej innej pracy zarobkowej. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary za pomocą przelewu bankowego, lub wrzucenie koperty na plebani z napisem „Ofiara na Parafię”jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

Poniżej podaję numery konta:

PCM Hull 30-94-57 02026496

Wszystkim, którzy już złożyli jakąkolwiek ofiarę na utrzymanie naszej wspólnoty, wyrażam moją ogromną wdzięczność za zrozumienie i wsparcie. Bóg Zapłać.

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz

Msze Święte na żywo po polsku – Msza onlineMsza online

Link do strony Facebooka https://www.facebook.com/PCM.Hull/