WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16.05.2021

Zmartwychwstał, jak zapowiedział - Wyższe Seminarium Duchowne

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj przed Mszą św. niedzielną i piątkową odmawiamy litanię do N.M.P.

3. W piątek 21 maja po Mszy św.  zapraszam dzieci przygotowujące się do I – wszej komunii na spotkanie w kościele.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Uroczystość Zesłania Ducha św. w przyszłą niedzielę.

6. Wszystkich pragnących dołączyć do Róży Żywego Różańca proszę o  kontakt z Pawłem tel. 07845138680

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

NFORMACJE PRAKTYCZNE:

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII

Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie . Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –  w czerwcu  (w zależności od sytuacji)

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – osoby zainteresowane – zapisy na jesień

(w zależności od sytuacji).

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2021 – rodziny zainteresowane otrzymały stosowne informacje. Przygotowanie w trakcie.

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary  za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

PCM  HULL :

SORT CODE: 30-94-57

ACCOUNT NUMBER: 02026496

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazuje ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: intencja mszalna. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, gift aid. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia.

Wszystkim osobom, które wspierają finansowo naszą Wspólnotę parafialną składam serdeczne Bóg zapłać.

Linki na najbliższy tydzień

Osoby które zapisały się na którąś z mszy św. a z jakiś przyczyn nie będą mogły uczestniczyć proszę o przesłanie SMS z nazwiskiem i imieniem jak również data mszy św. na nr tel. 07512866198 Maciek lub 07526592113 Stanisław w celu usunięcia danej osoby z listy i tym samym danie możliwości uczestnictwa innym parafianom. Dziękuję.

Hull piątek godz.18.00

Zapisy na miejscu

Hull sobota 22.05.21 godz.16.00

York sobota 22.05.21 godz.18.30

Hull niedziela 23.05.21 godz.13.00

Scarborough niedziela godz.09.30

zapisy przed mszą św.

Link do strony Facebooka https://www.facebook.com/PCM.Hull/

Msze Święte na żywo po polsku – Msza onlineMsza online

Poniżej podaję numery konta:

Drodzy Parafianie, nie trzeba nikomu przypominać, że parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Teraz takiej możliwości nie ma. Rok 2020 liczy 53 tygodnie przez ten czas musimy się utrzymać. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Księża nie mogą podejmować żadnej innej pracy zarobkowej. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary za pomocą przelewu bankowego, lub wrzucenie koperty na plebani z napisem „Ofiara na Parafię”jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego. patrz odnośnik na stronie głównej

PCM Hull 30-94-57 02026496

Wszystkim, którzy już złożyli jakąkolwiek ofiarę na utrzymanie naszej wspólnoty, wyrażam moją ogromną wdzięczność za zrozumienie i wsparcie. Bóg Zapłać.

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz