Ogłoszenia Parafialne

  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2021

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Msze święte w Hull w piątki o godz. 18.00;

Msze św. Niedzielne :

Hull – sobota godz. 16.00; niedziela godz. 13.00.

York – sobota godz. 18.30. W związku z ogłoszeniem czwartego poziomu alertu msze św. są wstrzymane do odwołania.

Scarborough – niedziela godz. 9.30.

3. Są jeszcze dostępne katolickie kalendarze ścienne na 2021 rok.

4.  Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele naszej wspólnoty parafialnej. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Od 16 stycznia rozpocznie się Kongres Rodzin Polonijnych więcej informacji w odnośniku KRP

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII

Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie . Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –  na wiosnę

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – osoby zainteresowane – zapisy na wiosnę.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2021 – rodziny zainteresowane otrzymały stosowne informacje. Zapisy zakończone

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary  za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

PCM  HULL :

SORT CODE: 30-94-57

ACCOUNT NUMBER: 02026496

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazuje ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: intencja mszalna. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, gift aid. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia. 

Wszystkim osobom, które wspierają finansowo naszą Wspólnotę parafialną składam serdeczne Bóg zapłać.

Poniżej linki na zapisy na Mszę św.

Osoby które zapisały się na którąś z mszy św. a z jakiś przyczyn nie będą mogły uczestniczyć proszę o przesłanie SMS z nazwiskiem i imieniem jak również data mszy św. na nr tel. 07512866198 lub 07526592113 w celu usunięcia danej osoby z listy i tym samym danie możliwości uczestnictwa innym parafianom. Dziękuję

Sobota Hull msza niedzielna godz.16.00

link na zapisy 16.01.21

https://forms.gle/yhaNJd1xTDuARWKf8

Sobota York msza niedzielna godz.18.30

Msza św. wstrzymana do odwołania

Scarborough niedziela godz.9.30.

Hull niedziela godz.13.00

link na zapisy 17.01.21

https://forms.gle/MaPaLcBDGyuyLYhi8

Link do strony Facebooka https://www.facebook.com/PCM.Hull/

Msze Święte na żywo po polsku – Msza onlineMsza online

Poniżej podaję numery konta:

Drodzy Parafianie, nie trzeba nikomu przypominać, że parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Teraz takiej możliwości nie ma. Rok 2020 liczy 53 tygodnie przez ten czas musimy się utrzymać. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Księża nie mogą podejmować żadnej innej pracy zarobkowej. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary za pomocą przelewu bankowego, lub wrzucenie koperty na plebani z napisem „Ofiara na Parafię”jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego. patrz odnośnik na stronie głównej

PCM Hull 30-94-57 02026496

Wszystkim, którzy już złożyli jakąkolwiek ofiarę na utrzymanie naszej wspólnoty, wyrażam moją ogromną wdzięczność za zrozumienie i wsparcie. Bóg Zapłać.

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz