Ogłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16.05.2021          

 

  

                         

Zmartwychwstał, jak zapowiedział - Wyższe Seminarium Duchowne

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj przed Mszą św. niedzielną i piątkową odmawiamy litanię do N.M.P.

3. W piątek 21 maja po Mszy św.  zapraszam dzieci przygotowujące się do I – wszej komunii na spotkanie w kościele.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Uroczystość Zesłania Ducha św. w przyszłą niedzielę.

6. Wszystkich pragnących dołączyć do Róży Żywego Różańca proszę o  kontakt z Pawłem tel. 07845138680

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

NFORMACJE PRAKTYCZNE:

PRZYNALEŻNOŚĆ DO POLSKIEJ PARAFII

Każdy wierzący katolik należy do jakiejś parafii. Polacy przybywający do Anglii tracą oficjalną przynależność do swojej rodzinnej parafii w Polsce. W Anglii stają się członkami Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej po wcześniejszym zapisie . Tę przynależność do LPMK wypada oficjalnie potwierdzić poprzez wypełnienie formularza „zapis do parafii” – dostępny u księdza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA: Narzeczeni, którzy przebywają na terenie Anglii lub Walii ponad pół roku, mają obowiązek spisania dokumentów ślubnych tutaj na miejscu bo tutaj jest ich aktualna parafia.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI –  w czerwcu  (w zależności od sytuacji)

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO – proszę o przyjście z aktem urodzenia dziecka

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA – zazwyczaj przed Mszą Świętą

SAKRAMENT BIERZMOWANIA – osoby zainteresowane – zapisy na jesień

(w zależności od sytuacji).

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2021 – rodziny zainteresowane otrzymały stosowne informacje. Przygotowanie w trakcie.

SPRAWY FINANSOWE

Drodzy Parafianie, nasza parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary  za pomocą przelewu bankowego. Poniżej podaję numery konta – jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

DANE BANKOWE WSPÓLNOTY:

PCM  HULL :

SORT CODE: 30-94-57

ACCOUNT NUMBER: 02026496

Ps. Bardzo proszę, jeśli przekazuje ofiarę za Msze Świętą (intencje) to proszę wpisać cel: intencja mszalna. W innym przypadku proszę wpisać: taca, składka, gift aid. To ułatwi przygotowanie parafialnego rozliczenia. 

Wszystkim osobom, które wspierają finansowo naszą Wspólnotę parafialną składam serdeczne Bóg zapłać.

Linki na najbliższy tydzień

Osoby które zapisały się na którąś z mszy św. a z jakiś przyczyn nie będą mogły uczestniczyć proszę o przesłanie SMS z nazwiskiem i imieniem jak również data mszy św. na nr tel. 07512866198 Maciek lub 07526592113 Stanisław w celu usunięcia danej osoby z listy i tym samym danie możliwości uczestnictwa innym parafianom. Dziękuję.

Hull piątek godz.18.00

Zapisy na miejscu

Hull sobota 22.05.21 godz.16.00

https://forms.gle/75f2NHoFD4HuBXFL8

York sobota 22.05.21 godz.18.30

https://forms.gle/HxCSu8ReQHt7sdeJ9

Hull niedziela 23.05.21 godz.13.00

https://forms.gle/6Vvt7wpctQTqVxbKA

Scarborough niedziela godz.09.30

zapisy przed mszą św.

Link do strony Facebooka https://www.facebook.com/PCM.Hull/

Msze Święte na żywo po polsku – Msza onlineMsza online

Poniżej podaję numery konta:

Drodzy Parafianie, nie trzeba nikomu przypominać, że parafia utrzymuje się głównie ze zbieranej tacy w czasie niedzielnej Mszy Świętej. Teraz takiej możliwości nie ma. Rok 2020 liczy 53 tygodnie przez ten czas musimy się utrzymać. Czy finansowo przetrwamy zależy tylko i wyłącznie od Was Drodzy Parafianie. Księża nie mogą podejmować żadnej innej pracy zarobkowej. Z tej też racji zachęcam i przypominam, że każdy może wspierać naszą Wspólnotę Parafialną przez składanie dobrowolnej ofiary za pomocą przelewu bankowego, lub wrzucenie koperty na plebani z napisem „Ofiara na Parafię”jeśli ktoś zechce zatroszczyć się o finansowe przetrwanie Naszej Parafii.

Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego. patrz odnośnik na stronie głównej

PCM Hull 30-94-57 02026496

Wszystkim, którzy już złożyli jakąkolwiek ofiarę na utrzymanie naszej wspólnoty, wyrażam moją ogromną wdzięczność za zrozumienie i wsparcie. Bóg Zapłać.

Kościół to nie tylko dom z kamienie im złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota… Nie lękajmy się… Zaufajmy Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana… On jest blisko wszystkich, którzy z ufnością Go wzywają…

Ks. Mariusz